O nás

Jsme skupina věřících, která chce oslavovat Boha. Zaměřujeme se na poznání a aplikaci písma (tj. Bible) ve svých osobních životech. I proto se pravidelně scházíme.

Snažíme se být útočištěm i místem naděje. Vítáme každého jakéhokoli věku a snažíme se každému pomoci poznat Krista a Jeho dílo na kříži jako dílo odpuštění, proměny a věčného života.

Reformovaná presbyterní církev (RPC) je církevním společenstvím, které se hlásí k historické křesťanské víře, jak je uvedena v 66 knihách Starého a Nového Zákona. Věřící v RPC pocházejí z rodin věřících i nevěřících, vyznávají živou víru a jsou zapojeni do služby druhým.

Naše církev je reformovaná ve své teologii a presbyterní, co se týče vedení církve. Držíme se tří oficiálních dokumentů vyznání: Rozšířený westminsterský katechismusKrátký westminsterský katechismus a Westminsterské vyznání víry. Jsme přesvědčeni, že bohoslužba má být biblická, zaměřena na Krista, a především se líbit Bohu.

Naše společenství organizuje každou neděli bohoslužby. Také se chceme vídat i během týdne, proto máme pravidelně biblickou skupinku, modlitební skupinku, setkání pro muže a setkání pro ženy. Dále naše společenství organizuje lekce angličtiny, které probíhají ve třech ZŠ a také biblický klub pro děti. Mimoto ale občas zorganizujeme i jiné akce, jako třeba společnou opékačku, setkání na Silvestra, společný oběd atp. Pravidelně také organizujeme letní akce.

Každé léto pořádáme týdenní příměstský anglický křesťanský tábor pro děti ve věku 5-13 let – Ready, Set, Go. Tento tábor připravuje a vede Team Praha – skupina amerických křesťanů ze středních a vysokých škol z USA za pomoci českých překladatelů. Ve spolupráci s tímto týmem pořádá církevní společenství v Modřanech také pětidenní výjezdy do českých hor pro věřící i nevěřící mládežníky z České republiky. Také organizujeme anglické kempy, kde se vyučuje angličtina a je zábavní a duchovní program. Nakonec je další pravidelnou letní aktivitou Konference biblického poradenství. Ta je pro všechny, kteří chtějí rozvíjet své poradenské schopnosti tak, aby mohli laskavě a moudře sloužit lidem při poradenství Božím Slovem.

Reformovaná presbyterní církev (RPC) zahájila činnost v Modřanech v lednu 2004. Každý čtvrtek odpoledne se na Základní škole Angelova v Modřanech začaly pravidelně scházet děti zvláště z nevěřících rodin v mimoškolním biblickém klubu (Klub Krále) a vytvořily se přátelské vztahy s několika místními rodinami. Bohoslužby byly zahájeny 3. října 2004 v Komunitním centru ZŠ Angelova. Během následujícího léta byl za podpory zakládajícího sboru organizován anglický tábor pro rodiny v Modřanech ve spolupráci s týmem z Bayview Orthodox Presbyterian Church of Chula Vista v Kalifornii. Bůh vyslyšel mnoho modliteb, české rodiny se zlepšily v angličtině a měly možnost slyšet přednášky o křesťanství, které vedl pastor Roger Wagner. Během let se popularita anglického tábora rozrostla. V týmech na anglických táborech slouží lidé z církví po celých Spojených státech.