Konference biblického poradenství – manželství

Konference biblického poradenství – manželství

Ve dnech 26. 7. – 29. 7. 2023 náš sbor opět organizoval konferenci biblického poradenství. Letošní konference měla téma manželství podle Božího plánu a uskutečnila se v penzionu Metuje v Teplicích nad Metují. V rámci konference proběhlo 26 vyučovacích hodin, na kterých se vyučovala aplikace biblických principů a metod při poradenství manželským párům, které čelí problémům. Vyučování probíhalo také ohledně vstupu do manželství, rozvodu a opětovného sňatku podle Písma.

Přednášejícím byl Dr. James Newheiser, Jr., ředitel Institutu biblického poradenství a učednictví (IBCD) a ředitel programu křesťanského poradenství na Reformovaném teologickém semináři v Charlotte, Severní Karolíně (RTS). Vyučuje biblické poradenství a pastorační teologii i na Masters College v Kalifornii. Je bývalým kazatelem. Přednášku pro ženy měla i jeho manželka, jež se také věnuje poradenství.

Na konferenci se setkala velmi pestrá skladba lidí, ze všech koutů Republiky a z různých církví. Společně s konferencí probíhal i program pro děti, který vedli mladí Američané. Nádherná příroda v okolním prostředí dohromady s kvalitním programem vytvořilo velmi požehnaný, povzbuzující čas v Pánově přítomnosti. Velké poděkování také patří všem, kteří pomohli s organizací a s průběhem konference.